signs

دلنوشته ها

اعتراض به گوگل
نویسنده : mohammadreza fahmizee - ساعت ۸:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٤
 

متن زیر را درخصوص تغییر نام خلیج فارس به خلیج عربی در سایت گوگل در وبلاگwrite timeبه نشانی:http://databus.persianblog.ir دیدم.با ارسال این متن به نشانی ای_میل ذکر شده در این حرکت ملی  برای زنده نگهداشتن نام میهن عزیزمان شرکت کنیم.

ًًٌٍَُ"متن نامه ی اعتراض زیر را برای گوگل به این میل:press@google.com ارسال کنید.گوگل در ورژن جدید برنامه یgoogle earth نام خلیج فارس را خلیج عربی گذاشته است.با ارسال نامه زیر به گوگل اعتراض خودتون را نشون بدین."

  Dear Google
This is in regards to the recent Google Earth Version where the incorrect and erroneous term arabian gulf, was used to identify the Persian Gulf.

Please be advised that the internationally, historically and geographically correct name for the body of water situated south of Iran between Iran and Saudi Arabia is the Persian Gulf.
The only body of water that can reasonably be called the "Arabian Gulf" is the "Red Sea".
The
Persian Gulf has no other internationally recognized name.
The historically and geographically correct name of Persian Gulf has been endorsed by the United Nations on many occasions. The last UN Directive endorsing the name of the Persian Gulf was Directive reference ST/CS/SER.A/29/Add.2 on August 18th 1994. 

There is no room for politics in the world of geography, nor should Google pander to any special
group. I hope that you will take the necessary steps to correct the prejudiced and false name in the Google Earth Version.


I must now urge you to correct the mistake on Google Earth Version site as a matter of urgency. I shall wait your affirmative response.

                                                                               kind regards                                                                      


 

 

 


 
 
خانم تسلیمی چرا؟!
نویسنده : mohammadreza fahmizee - ساعت ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۱٠
 

خانم تسلیمی چرا؟

فیلم "خانه جهنم"(2002) سوسن تسلیمی  که در سوئد ساخته شده ،داستان زندگی یک خانواده مهاجر ایرانی  به نام" سربندی" درسوئد است که به بهانه عروسی دخترشان (گیتا) به بررسی وضعیت زندگی آنها می پردازد.مهمترین و برجسته ترین نکته  فیلم به نظرمن این بود که تمام افراد این خانواده به لحاظ اخلاقی مشکل داشتند وهیچکدام آدمهای سالمی نبودند.دختر بزرگ خانواده(مینو)که برای تحصیل به آمریکا رفته بود در کلوپهای شبانه آنجا به استریپ تیز مشغول  بود و از مردی حامله شده بود که مجبور شد بچه اش را بیندازد.گیتا که در تدارک برگزاری مراسم عروسی او بودند پیش از ازدواج با پسر مورد علاقه اش سکس کامل داشت.مادر خانواده به جای همسرش با تعمیر کار منزلشان رابطه جنسی دارد.مرد خانواده که در ابتدا فرد بسیار سالم و زحمتکشی به نظر می رسید بعداً متوجه می شویم که چشمش دنبال زن همسایه است و با دوربین خانه اورا نگاه می کند. پسر کوچک خانواده هم که 13،14 سال بیشتر نداردپنهانی سیگار می کشد،با دوستش عکسهای سکسی می بیند و حتی بدون هیچ ناراحتی شاهد رابطه جنسی پنهانی مادرش با تعمیرکار منزلشان است.تنها فرد سالم به لحاظ جنسی مادر بزرگ است که طبیعتاً او هم سن و سال بالایش اجازه چنین امری را نمی دهد اما در عوض بسیار نق زن،غرغرو وفضول است.مثلاً در صحنه ای می خواهد از سوراخ کلید اتاق خواب پسرش رابطه جنسی او و همسرش را ببیند که با ممانعت مینو مواجه می شود بعلاوه بسیار بددهن است ودر چند صحنه الفاظ بسیار رکیکی از دهنش خارج می شود که تصور نمی کنم تا حالا در هیچ فیلم ایرانی (چه درداخل و چه در خارج از کشور) سابقه داشته بوده است.واقعاً برای من جای سؤال بود که هنرمند برجسته ای چون سوسن تسلیمی چرا باید چنین تصویر سیاهی از هموطنانش نشان دهد.آیا این تصویر واقعی تمام ایرانیانی است که درخارج از کشورزندگی می کنند؟! یادم است حدود سه سال پیش  در مقاله ای خواندم که مطابق پژوهشی، ایرانیان بالاترین میانگین در آمدی رابین کلیه اقلیتهای جامعه امریکا و نیز بالاترین میانگین سطح تحصیلات رادر تمام این کشور(چه بین اقلیتها وچه بین خودآمریکاییها)دارند.امروزه بسیاری از ایرانیان در زمینه های مختلف(دانش،هنر،سیاست،تجارت و....) افراد برجسته ای در کشورهای گوناگون دنیا هستند(نمونه اش خودخانم تسلیمی) بعلاوه یکی از مللی که به گواه تاریخ همیشه اهمیت خیلی زیادی برای فرهنگشان قائل بودند ایرانیها هستند.حتی امروزه هم بسیاری از خانواده های ایرانی که در اروپا و آمریکا زندگی می کنند حساسیت زیادی نسبت به یادگیری زبان فارسی توسط فرزندانشان(که بعضاً آنجا به دنیا آمدند) و نیز زنده نگهداشتن آیینهای ملی باستانی خود دارند.ما وهیچ ملت دیگری در دنیا بی عیب و نقص نیستیم اما آیا واقعا کشورهای دیگر هم در نمایش نقاط ضعف فرهنگیشان اینگونه افراط می کنند؟