signs

دلنوشته ها

مترو
نویسنده : mohammadreza fahmizee - ساعت ٩:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۳۱
 

مترو

فنها کار نمی کردن و اون روز مترو خیلی گرم بود.منم می خواستم ایستگاه آخر پیاده شم که هنوز خیلی تا اونجا مونده بود.شانس آوردم تو اولین ایستگاه یه نفر پا. شد و من جاش نشستم.بعد چند ثانیه چشمم خورد به پیرمردی که پشت به در مترو نشسته و خوابش برده بود.منم خوابم برد وقتی بیدار شدم نگهبان ایستگاه بالای سر پیرمرد بود و صداش می کرد اما پا نشد. مرده بود


 
 
بنی آدم اعضای یک پیکرند
نویسنده : mohammadreza fahmizee - ساعت ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٧
 

بنی آدم اعضای یک پیکرند                                              که در آفرینش ز یک گوهرند

 چو عضوی به درد آورد روزگار                                           دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی غمی                                         نشاید که نامت نهند آدمی

 این شعر اگر نگوییم معروفترین قطعاً یکی از معروفترین اشعار تاریخ ادبیات کشورمان است که کمتر ایرانی وجود دارد که آن را نشنیده باشد.انتخاب این شعر برای سردر ساختمان سازمان ملل در نیویورک نشاندهنده بزرگی مفهوم والای انسانی موجود درآن است.

 بیش از 2 هفته از زلزله ویرانگر و دهشتناک چین می گذرد و تا کنون(که هنوز عملیات امداد و نجات ادامه دارد) بیش از 60 هزار انسان بیگناه جان خود را از دست داده و بیش از 24 هزار تن نیز ناپدید شده اند.

وقتی5سال پیش ایران با زلزله هولناکی در بم روبرو شد به فاصله کوتاهی سیلی از انواع و اقسام کمکهای مختلف از سوی بسیاری از کشورهای دنیا به سوی میهنمان سرازیر شد و واقعاْ مردم دنیا با این اقدامشان رنده بودن پیام جهانی سعدی علیه الرحمه را پس از قرنها به اثبات رساندند.

 با توجه به این امر پیشنهاد می کنم ما روزنامه نگاران در سراسر ایران هرکدام مبلغی را بصورت همت عالی و با توجه به توانایی و علاقه شخصی در حسابی بانکی واریز نماییم.این حساب می تواند از سوی دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد درایران ویژه همین کار افتتاح شود تا به نوعی باعث افزایش اعتبار بین المللی این اقدام انسانی نیز شود. ضمن اینکه بازتاب رسانه ای این عمل هم می تواند به مرور باعث پیوستن بسیاری دیگر از مردم کشورمان به این اقدام انسانی شود.