signs

دلنوشته ها

در حاشیه ماجرای خداداد عزیزی
نویسنده : mohammadreza fahmizee - ساعت ۳:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۳
 

خداداد عزیزی قربانی یا مقصر؟

این روزها بحث روز فوتبال و حتی جامعه ورزش کشور مضروب شدن یک خبر نگار توسط برخی اعضای باشگاه پیام خراسان است که بر خلاف آنچه عده ای سعی دارند با متهم شماره یک جلوه دادن خداد عزیزی  ماجرا را خیلی آشکار و اظهر من الشمس جلوه دهند ابهامات و پرسشهای زیادی درباره آن وجود دارد از جمله: آیا کارتی که حراست ورزشگاه ثامن با مشاهده آن اجازه ورود به VIP را به قاسم محمدی(خبرنگار مضروب) داد کارت خبرنگاری بود؟ و آیا حراست ورزشگاه ثامن (یا هر ورزشگاه دیگری) هر خبرنگاری را با ارائه کارت خبرنگاری به جایگاه راه می دهد؟ اصلاً چرا این فرد به جایگاه خبرنگاران نرفت و به VIP رفت؟بعلاوه قاسم محمدی در گفتگوی تلفنی با برنامه 90 ابتدا می گوید خداداد وقتی به بیمارستان آمد گفت که من برای رضایت گرفتن نیامدم و فقط برای دلجویی از تو آمدم. اما چند دقیقه بعد می گوید:خداداد در بیمارستان  از من  خواهش کرد  وبخاطر دخترش رضایت بدهم تا اوبرود(نقل به مضمون) اما روز سه شنبه در صفحه 9 روزنامه خبرورزشی به نقل از او آمده است:"خداداد عزیزی شنبه به ملاقاتم آمد اما چون بیهوش بودم متوجه حضورش نشدم."باز در همان برنامه  در پاسخ فردوسی پور که پرسید الآن کجا هستی؟ گفت:"در  VIP بیمارستان نمازی" من شخصاً تا کنون درمورد بیمارستان کلمه VIP را نشنیده بودم اگر واقعاً بیمارستانها VIP دارند آیا مخصوص بیماران است؟ و اگر این گونه است آیا هر بیماری را در آن جای می دهند؟ این در حالی است که دکتر امین رضا کمالی پزشک معالج محمدی در بیمارستان مرکزی شیراز در خبری که به نقل از او در صفحه 12 روزنامه خبر ورزشی دوشنبه  منتشر شده گفته بود:"نتیجه سی تی اسکن،رادیو گرافی از ستون فقرات وسونو گرافی خوشبختانه تا این لحظه خوب بوده ....در حال حاضر نیازی به MRI  نیست....شدت ضربات کم بوده اما بعضی اوقات همین مسائل می تواند به طحال و کبد فرد آسیب برساند که خوشبختانه در مورد ایشان این مسئله صدق نمی کند...به جمجه اش آسیب نرسیده است." اما از سوی دیگر سرهنگ جعفری در صفحه 10 روزنامه یک شنبه خبر ورزشی (یک روز پس از رویداد) گفته است:" وضعیت این خبرنگار بسیار نگران کننده است بسیار بحرانی است  دنده های او شکسته است.....در حال حاضر شرایط او بسیار نگران کننده است حتی تصمیم گرفته ایم تابرای بهبودی این خبرنگار اورا به حرم امام رضا ببریم." البته جالب اینجاست درحالی وضعیت این خبرنگار اینقدر وخیم بوده که خود سرهنگ جعفری بنا به ادعای سردار صلاحی در جلسه کمیته انضباطی (که خود ش هم در گفتگوی تلفنی با برنامه 90 آن را تکذیب نکرد) وقتی 10، 15 دقیقه پس از ماجرا به او زنگ زده در رستوران مشغول خوردن شیشلیک بوده(نقل از برنامه 90) ضمناً مدیر عامل اگر کتک خوردن خبرنگارش را دیده چرا جلو نرفته تا حد اقل مانع کتک خوردن او شود؟

نکته قابل توجه دیگر این است  در صحبتهای قاسم مهمدی این است که او می گوید من هیچ فحش ناموسی ای نداده ام  و فقط  صلوات فرستادم اما نمی دانم چرا خداداد و دوستانش به من حمله کردند و به شدیدترین شکل ممکن مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند.اما واقعا چقدر قابل پذیرش است که چندین نفر فقط بخاطر صلوات فرستادن آنقدر عصبانی شوند که کسی را به آن شدت بزنند؟ از طرفی روز یک شنبه شریفی رئیس کمیته انضباطی در اخبار ورزشی شبکه خبر گفت:به لحاظ کیفری پرونده مختومه است چون خبرنگار از شکایت خود صرفنظر کرده است اما به لحاظ انضباطی مفتوح و در حال رسیدگی است (نقل به مضمون) اما به فاصله یک روز در برنامه 90 می گوید که من از شکایت خود صرفنظر نکرده و نمی کنم(نقل به مضمون) در این فاصله زمانی چه اتفاقی روی می دهد که او از نظر خود برمی گردد؟

از این دست پرسشها درباره این رویداد زیاد است اما شاید مهمترین سؤال در باره این قضیه اظهارات کیومرث هاشمی معاون سازمان تربیت بدنی در فردای روز حادثه باشد که گفته بود خداداد عزیزی باید از صفحه ورزش محو شود. واقعاً آیا ایشان پیش از رسیدگی به پرونده در کمیته انضباطی درباره محکومیت خداداد به یقین رسیده و برایش حکم صادر کرده اند؟!! و آیا این ادبیات زیبنده یک مدیر عالیرتبه نظامی اسلامی است؟ 

در ضمن این مطلب روز پنج شنبه۱۴ آذر در ابرار ورزشی به چاپ رسیده است که لینک آن در زیر آمده است:

 http://www.abrarnews.com/sport/1387/870914/html/page16.htm#s409446

 


 
 
متولد شدم
نویسنده : mohammadreza fahmizee - ساعت ۱:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٥
 

متولد شدم

 امروز درست 6 سال از روزی که اولین مطلب را در این وبلاگ نوشتم می گذرد و این درست پنجاهمین یادداشتی است که در این مدت نوشته ام چون فکر می کردم هرچه می نویسم باید بهترین و بی عیب و نقص و در حد آثار نویسندگان بزرگ دنیاباشد.این متأسفانه خصلتی است که در بسیاری از ما ایرانیها هست و البته ریشه های فرهنگی هم دارد که دوست داریم تصویری که دیگران از ما می بینند برتراز واقعیت خودمان باشد بنابراین همیشه سعی می کنیم خودمان را قویتر،زیباتر،مطلعتر و...از آنچه هستیم نشان دهیم.این شاید در نگاهی کلان تر یکی از دلایل توسعه نیافتگی کشور ما هم باشد چون اینقدر نگاه،فکر و حرف دیگران برایمان اهمیت دارد که مسائل اساسی و مهم زندگی از نظرمان دور می ماند.شاید بهمین خاطر است که سرانه کتابخوانی در کشورمان بدون احتساب مطالعه کتابهای درسی ،مجلات و مقاله های علمی تنها 10 دقیقه در شبانه روز است(محسن پرویزمعاون فرهنگی وزیر ارشاد درششمین نمایشگاه کتاب استانی همدان_مرداد)یا چند سال پیش در آماری اعلام شده بود که میانگین کار مفید روزانه درایران1 ساعت و در کره جنوبی 11 ساعت است.

در صحنه ای از فیلم "سکس و فلسفه"(مخملباف) استاد قهرمان مرد فیلم(که یک شاعر است) به او می گوید:"لحظات اسمشون وقته اما ماهیتشون عمره" اما بسیاری از ما ایرانیها یا هرگز این نکته را نمی فهمیم یا زمانی می فهمیم که دیگرخیلی دیر شده و به اواخر عمر رسیده ایم.