حراج تاریخ ایران

تاریخ ایران به حراج می رسد!

خبر کوتاه است،شگفت زدگی ما اما بی پایان."مدیر کل امور موزه ها و اموال منقول فرهنگی_تاریخی سازمان میراث فرهنگی مقام مسئولی است که هفته گذشته از تنظیم دستور العمل مربوط به مرکز حراجی اشیای تاریخی_فرهنگی در جزیره کیش خبر داد.وی در ادامه از برگزاری نشستی با نماینده سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد که در آن جلسه قرار شد برای راه اندازی این مرکز ،یک دستور العمل ویژه تنظیم شود."

این جملات کوتاه اما شوک آور سر آغاز گزارشی است که روز پنج شنبه 7 مرداد امسال در صفحه 7 روزنامه همشهری چاپ شده است.

در بخشهای دیگری از این گزارش آمده است:"اگر قرار به حراج اشیای عتیقه شبیه همان هایی که در بازار منوچهری دیده می شود،باشد بعید است چنین حراجی رونق بگیرد.این اشیا را به راحتی می توان در بازار یافت اما گویا قرار بر حراج آثاری با قدمت بیشتر و نایاب تر است."

شهرام زارع باستان شناس در این خصوص می گوید:"با شروع چنین حراجی راه برای اعراب حاشیه خلیج فارس باز می شود تا با ثروتی که دارند این اشیا را خریداری کرده و در موزه های ساختگی خود و به نام خودشان آنها را جای دهند و بزودی شاهد تسخیر تاریخ کشور توسط آنها خواهیم بود."

 متن این گزارش در لینک زیر آمده است.بخوانید تا بدانید چه فاجعه ای قرار است بر تاریخ این مملکت برود.آن هم بصورت کاملاً رسمی!

 

http://www.hamshahrionline.ir/news-112494.aspx

/ 20 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
معصومه محمدی مهر

سلام تبریک با تاخیر مرا بپذیرید .[گل][دست][لبخند][خجالت]

سیروس

[گل]

حامد

متن شما را خوندم . اما متاسف نشدم !

پارس بانو

خبرو خونده بودم.. جدیدن از خوندن این قبیل اخبار خندم میگیره.. نمیدونم چرا ! بدبخت شدیم؟ مفلوک شدیم؟ خاک بر سر شدیم؟ نمیدونم

سینمانگار

وب سايت تخصصي سينمانگار با بخش هاي مختلفي از سينماي ايران و جهان: خبر تحليل گفتگو گزارش مقاله... با سينمانگار لحظه به لحظه همراه باشيد http://www.cinemanegar.com

دررودی

حکایت کاسه توالت[گل] از اینکه سر میزنید ممنونم منتظرتم

سلام فهمیزی عزیز لطفابگوکجایی چکارمیکنی یاد ان ایام بخیر

فروغ

کسی به فکر گلها نیست کسی به فکر ماهی ها نیست کسی نمی خواهد باور کند که باغجه دارد می میرد که قلب باغچه در زیر آفتاب ورم کرده است که ذهن باغچه دارد آرام آرام از خاطرات سبز تهی می شود

پریسا

سلام استاد خیلی خوشحالم که وبلاگتون رو دیدم و تمام مطالبتون رو با ذوق خوندم مطلب آخرتون هم عالیه مثل همیشه. آه یادم رفت عزیزی شاگردتون هستم . براتون آرزوی سلامت و موفقیت می کنم خوش باشید.

pari

زمانی ایران حکمران دنیا بود سازمان ملل ( تخت جمشید ) در ایران بود. ما برده داری را برانداختیم شعارمان گفتار نیک پندار نیک کردار نیک بود آتش مظهر معبود الهی اهورا مزدا بود زنان و مردان در کنار هم به خوبی زندگی می کردند . ایران مهد زیبایی ها بود . تمامی مردم دنیا تحت حمایت ایران پارسی بودن . اما زمانی امد که اشرف ها مردان ایرانی را سر بریدن . مغولان کتاب ها را به آتش کشیدن. قاجارها خاکمان را به حراج گذاشتند .روس ها خاکمان را مقر فرماندهی خود کردند .عرب ها زبان شیرین پارسی را به فارسی تبدیل کردند اسمهای زیبایی همچون آرتمیس به کبری و آرتین به غلام تغییر کرد دروغ سرتا سر ایران را فرا گرفت . معابدی همچون زیگورات که مکان عبادت معبود الهی بود به موزه تبدیل شد . نسل های امامان ( امامزاده ها ) به بت کده های ایرانی تبدیل شد . اما سازمان ملل ایران باید به خرابه ای نچندان آباد تبدیل شود. زمانی آرش ها رفتند تا اعراب آمدند زبان از دهان پارسان بریدند شاملوها ، فروغ ها رفتند تا شاعران شب های شعر بیایند. اسکندرها رفتند چون ایرانی پارسی بود اما غلام ها نمی روند چون ایرانی فارسی ست .