داستان عجیب "سلینجر"

داستان عجیب "سلینجر"

تازگی کتاب «شانزدهم هپ ورث، سال 1942» سلینجر را خوندم. موضوع کتاب کماکان خانواده عجیب «گلس» هاست و کل کتاب (94 صفحه) متن نامه ای از "سیمور گلس" از اردوی "سایمون هپ ورث "در ایالت «مین» خطاب به خانواده اش است،البته غیر از صفحه نخست کتاب که در آن "بادی گلس" (برادر کوچکتر سیمور) که اکنون 46 ساله و نویسنده است،توضیح می دهد این نامه را که برادرش زمانی که 7 ساله بوده نوشته ،مادرش (بسی گلس) با پست سفارشی اخیراً برای او فرستاده و همین 4 ساعت پیش تازه آن را دریافت کرده است.

او حالا می خواهد کل این نامه برادرش را (که در 31 سالگی خودکشی کرد) "ویرگول به ویرگول" بطور دقیق تایپ کند.

نکته جالب برای من این بود که حدود یک سوم آخر کتاب(یا بهتر بگویم این نامه) لیست کتاب هایی است (به همراه توضیحاتی _بعضاً طولانی_دربراه هرکدام از آنها) که از پدر و مادرش می خواهد از مسئول کتابخانه عمومی نیویورک که آنها را می شناسد، امانت بگیرد و برایشان با پست بفرستد.

صرفنظر از تعداد این کتابها که چندین کارتن می شود، تنوع شگفت انگیز آنها به شدت ذهن را مشغول می کند. بنحویکه تنها برخی از نویسندگانی که در این لیست جای دارند عبارتند از:

تولستوی،پروست،جان بانین(نویسنده سده 17 انگلیسی)،پورتر اسمیت(با کتاب داروگری چینی)،گوته، آناتول فرانس،برادران چنگ(از متفکران مکتب نو کنفوسیوسی سده 11 چین)،مونتنی (فیلسوف و مقاله نویس فرانسوی سده 16) و...

اما آنچه عجیب و تفکر برانگیز است نه این طیف(پیوستار) شگفت انگیز آدمها بلکه این نکته است که این کتابها را یک بچه 7 ساله برای خودش و(عمدتاً) برادر 5 ساله اش درخواست می کند.با اینکه سلینجر در طول متن بارها به نبوغ این دو برادر و همچنین تناسخ (زندگی های پیشین این دو برادر) اشاره کرده اما باز این مسئله برای من بسیار عجیب و غیر قابل فهم است.

 

/ 1 نظر / 94 بازدید
وبسايت اصفهان من بزرگترين نيازمنديهاي رايگان کشور

خوشحال ميشم به منم سر بزني! يک سيستم وبلاگ دهي جديد را باش آشنا شدم امکانات خوبي داره اونجا هم ميتوني وبلاگ بزني پارس بلاگ دات ايکس واي زد parsblog دات ايکس واي زد parsblog دات xyz [گل][گل] -------------------------------حالا چند تا آگهي بازرگاني-------------------- تبديل وب لاگ شما وبلاگنويس محترم به يک وب سايت با کمترين هزينه هاست رايگان يک ساله هديه من به شما شما فقط هزينه ثبت دامين مورد نظر خود را براي يک سال بدهيد و هاستينگ رايگان داشته باشيد براي کسب اطلاعات بيشتر با اي دي من در تلگرام مکاتبه کنيد @updap -------------------------------------------- بزرگترين آپلود سنتر براي ايرانيان امکان کسب در امد روزانه از تعداد دانلود فايل هاي شما همين الان با مراجعه به وب سايت زير اکانت خود را بسازيد updap دات کام آپ دپ دات کام ---------------------------------------------------------- يک سايت رايگان براي ارسال آگهي هاي شما بزرگترين سيستم نيازمنديهاي رايگان ايران همين الان آگهي خود را منتشر کنيد esfahan.me