حسرت ابدی ایرانی ها

 حسرت ابدی ایرانی ها

روزنامه همشهری امروز(5 دی) در صفحه آخر خود عکسی انداخته بود از روستایی به نام "زرآباد" در جنوب باختری زاهدان که در توضیح آن نوشته بود:"محل برخورد کویر،جنگل و دریا"

واقعاً در تمام دنیا چه تعداد مکان مشابهی با چنین ویژگیهای استثنایی وجود دارد؟ درحالیکه ما در کشورمان تنوع بالایی از جاذبه های گردشگری در شاخه های گوناگون را داریم.مکان های فراوانی با قدمت تاریخی بسیار بالا(در حالیکه خیلی از آنها به دلایل گوناگون از بین رفتند)،مکان های طبیعی از جمله چشمه های فراوان آب گرم با قابلیت های درمانی،وجود همزمان چهار فصل،سنت های جذاب تاریخی گردشگر پسند و.... بنحویکه با یک مدیریت درست و حتی با حفظ شئونات اسلامی بی اغراق می توانستیم به اندازه درآمد صادرات نفتمان از این حوزه درآمد داشته باشیم.مگر ترکیه چه دارد که سالانه رقم بالایی از درآمدش از راه گردشگری است؟ همین ژاپن که امروزه یکی از قویترین اقتصادهای دنیا را دارد در زمان امیرکبیر دقیقاً مانند ما 90 درصد مردمش بیسواد بودند و امروزه حکایت ما و آنها حکایت تفاوت ماه من و ماه گردون است.

ظاهراً حسرت باید تا ابد جزئی جدایی ناپذیر از زندگی ما باشد!

/ 6 نظر / 14 بازدید
سید مصطفی حسینی

سلام در حالیکه بی مسئولیتی در کشور ما خیلی زیاده ، حسرت و غصه ما کاملا بی فایده به نظر می رسه. تک به تک ما ایرانی ها باید تغییر ریشه ایی کنیم تا از این حالت خلاص بشیم بعید به نظر می رسه اما کاملا شدنیه.

پری

لایک

ندا خوشدونی

با سلام و عرض ادب این غصه سری دراز دارد مسئولان امر و درکنارش مردم ما در تخریب و فرسایش همه زیست بوم ها و مکان های تاریخی ید طولایی دارند و انگار که نه انگار این مکان های تاریخی و یا مناظر دیدنی تفسیرگرو گویای فرهنگ و تمدن ماست که همگی باید برای حفظ تاریخ و شان کشورمان آنها را بخوبی حفظ کنیم و این مهم غیر از درآمد زایی است که هیچگاه نتوانستیم به این مرحله برسیم حال آلودگی هوا و آلودگی آب آشامیدنی با فاضلاب شهری ای که ساختند و آلودگی برنج هایی که می خوریم و همه و همه پیشکش مان .............

آمد

حالاحالاها این حسرت موندنیه متاسفانه

saghar

kheily jaleb ke in ro gofty.mote asefaneh nemeedonam chera ma irany ha injory hasteem.na ke faght dar morede tabee ate khodemoon bee tafavoteem balke masaln cheshemoon hamash be jensaye kharejy o cheezaye kharejy hast bejaye inke jensaye khodemoon ro tashveegh koneem.bavar kon man kheily az jahaye donai ro deedam az alman,faranseh, beljeek,otreesh,khiely az jahaye amrica ,koreh wa lobanan,emarat ,mesr,ghebres wo ghaireh wali waghean ma to irane khodemoon kheily jahay zeeba tar wa jazabtar dareem wa in ro bekhatere in ke irany hastam nemeegam balke in yek waghe eeyate wa waghean haife ke sarmaye ye bishtary ro vefghe in hame jahaye torosty wa tareekhy ke dareem nakoneem.