محرم

محرم وثواب

با فرا رسیدن ماه محرم در در تمام شهرهای ایران هیئتهای زیادی برای سوگواری امام حسین(ع)برپا می شود اما واقعاًچقدر اقداماتی که در این روزها انجام می شود ثواب و موجب رضای خدا و معصومین است؟مثلاً افراد ثروتمندی که هیئت برپا می کنند اگر واقعاً عشق امام حسین(ع)دارند و دنبال ثواب هستند چرا به جای این کارشکم بچه های زیادی را که از فشار گرسنگی سوء تغذیه گرفته اند یازنانی را که بخاطر پر کردن شکم خود و فرزندان بی پدرشان به تن فروشی روی می آورند(بدون اینکه کسی نامی از آنها بداند) سیر نمی کنند؟مگر نه این است که ما شیعه امامی هستیم که تازه پس از شهادتش مردم فهمیدند کسی که شبها آذوقه به در خانه یتیمان و زنان بی سرپرست می برد علی(ع)بود؟ یا چرا مثلاً خرج تحصیل تعدادی کودک را در این ماه (بدون اینکه کسی نامی از آنها بداند) نمی دهند؟ مگر نه این است که پیامبر اسلام فرموده است:"زگهواره تا گور دانش بجوی" یا امیر المؤمنین علی(ع) گفته است:"کسی که کلمه ای به من بیاموزد مرا بنده خود کرده است"

 واقعاً ثواب کدامین یک از این کارها بیشتر و کدام به اسلام حقیقی نزدیکتر است؟

/ 17 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
وارش

سلام آقای فهمیزی . .. . محرم و حاشیه هایش . . سر بزنید و نظر دهید .

پاكزاد

برادر ارجمند جناب آقاي فهميزي باسلام درپاسخ به پرسش جنابعالي بايد عرض كنم: بله، مدتي افتخار همكاري در سازمان فرهنگي را داشته‌ام.

آرزو رضایی

چه غم‌انگیز . [ناراحت]

وارش

اول سلام . دوم ؛ ممنون که آمدین . سوم ؛ مطلب رو خوب نخوندین . اگه خونده بودین دیگه چنین حرفی را بیان نمی کردین . عین واژه های شما رو من در انتهای مطلب بیان کردم دوباره همون ها را به من پس می دهید . بازم سر بزنید اما خوب نقد کنید . که امروز بیش از هر روزی به آن نیاز مندم .

فرید صلواتی

چرا بایداین کار را که تو میگویی انجام دهم؟ روی چه منطق و مبنایی؟ چرا باید برای اهداف سوء تو احساسی شوم؟[خداحافظ]

وارش

سلام سید جان . ببین عزیز من ، ریشه یابی یه اندیشه یا جریان انحرافی یا اصلاحی نیازمند روش شناسی و پدیدار شناسی خاص خودشه . من و شما فلسفه تاریخ نخوندیم تا بتونیم این جریانات رو باز شکافی کنیم . اصولا بازبینی چنین مسائلی کار جمع بوده نه فرد یعنی کار و مطالعه جمعی از صاحب نظران رو می طلبه . من می تونم مثل خیلی از عوام الناس حکم صادر کنم اما به هر حال فرقی باید باشه بین من تحصیل کرده با مردم عامی . گیرم که من روشنفکر ریشه یابی کردم که علل چی بوده . خوب . راهکار چی ؟! اون وقته که هزار اما و اگر پیش میاد تا عاقبتی مثل آقاجری پیدا نکنیم که به خاطر نقد تقلید و مقلد به حکم اعدام !! محکوم شده . تازه کسی که جانباز جنگ و پیشتاز شکل گیری انقلاب بوده . حالا من که منم . به هر حال من دوست دارم زندگی کنم . می فهمی که !! ( زنده ماندن ایهام دارد و من در هر دو معنای دور و نزدیکش بکار بردم . ) و اینکه شما می گویید اکثر روحانیون با آن مخالفت می کنند . این رو کی گفته . شما می گویید یا آمار . اشتباه می کنی عزیز من . می گی نه ببین مراجع و مجتهدان نظرشان مثلا در مورد قمه زنی چیست . چون پیگیری کردم و می دونم دارم

فروغ

سلام دوست من [لبخند] فرمایش شما صحیح اما کو گوش شنوا

کاسنی!

مرسی آقای فهمیزی عزیز از دعوتتون...[چشمک] تو اون سایت عضو شدم هر چند که متخصص نیستم........[نیشخند]

پاکزاد

باسلام و درود حتماً همان است که می فرمایید و بنده مفتخر به همکاری با حضرتعالی در فرهنگ سرای بهمن بوده ام.