معرفی کتاب جهان هولوگرافیک

معرفی کتاب "جهان هولوگرافیک"

هر آن چیزی که در عالم عیان است                        چو عکسی ز آفتاب آن جهان است

چرخ با این اختران نغز و خوش و زیباستی               صورتی در زیر دارد آنچه در بالاستی

این دو بیت مطلع دو قصیده بسیار معروف از دو عارف و شاعر بزرگ کشورمان:شیخ محمود شبستری و ابوالقاسم میر فندرسکی است که به ترتیب 7 و 5 سده پیش سروده شده اند اما جهان غرب،امروز پس از گذر این زمان دراز به آنها رسیده است.

"جهان هولوگرافیک" اثر مایکل تالبوت کتابی است که در سالهای اخیر با ترجمه داریوش مهرجویی به کتاب دوستان ایرانی معرفی شده است و در کمال شگفتی در طول یکی،دو سال از چاپ بیستم هم گذشته است.

خلاصه این کتاب همان حرفی است که در دو بیت آغاز این یادداشت آمده است یعنی جهان را نه واقعیت بلکه یک تصویر بزرگ می داند.در بخشهایی از مقدمه کتاب آمده است:"...جهان نوعی هولوگرام غول پیکر است،یعنی توهمی است باشکوه،با همه جزئیاتش...جهان ما و هر چه در آن است_از دانه های برف تا درختان کاج تا شهابهای فرو افتاده و الکترونهای چرخان_همگی فقط تصاویر شبح وار،یا فرافکنش هایی از سطح واقعیتی است چنان دور از واقعیت خاص ما،که تقریباً ورای مکان و زمان قرار می گیرد."

بدین ترتیب پدیده هایی همچون:طی الارض،حرکت اشیاء با قدرت ذهن،شفا یافتن برخی بیمارانی که تمام پزشکان آنها را جواب کرده اند،بی اثر بودن آتش یا اشیای برنده ای مانند شمشیر بر برخی انسانها،خون آمدن دست و پای برخی افراد درست در سالروز تصلیب مسیح و دقیقاً همان نقاطی که میخ بر دست و پای مسیح کوبیده شده،حس ششم و.... که علم کنونی از فهم و تفسیر آن ناتوان است با این نگره(نظریه) جدید کاملاً قابل توجیه است.

پیشنهاد می کنم حتماً این کتاب را بخوانید.دگرگونی مهمی در نگاهتان به دنیا به وجود می آورد و شدیداً انسان را به فکر می برد.

/ 3 نظر / 24 بازدید
مريم حبيبي

درود و چه تصوير غول پيكر خوفناكي ست جهان ما با تمام نرمش ها و زيبايي هايش. مدتي ست عجيب مي ترسم از هر چه در اين جهان است و گاهي احساس مي كنم...

پارس بانو

ممنون. احیانا انتشاراتش چیه آقای فهمیزی

حسین

سلام لطفا لینک دانلود رو برام ارسال بفرمایید. شدیدا نیاز به مطالعه این کتاب دارم ممنونم